SK Kočí — Tatran Hrochův Týnec

Místní derby v Kočím bylo vlastně utkání o první místo tabulky, tedy šlágr kola. Do Kočího jsme jeli s velkým respektem, protože domácí byli první tabulce a za sebou mají skalp velkého aspiranta postupu, tým Slatiňan. Do utkání jsme šli s taktikou zabezpečené obrany a rychlých protiútoků. Začátek utkání se odehrával spíše uprostřed hřiště, kdy se oba soupeři spíše oťukávali. První půlhodina skončila bezbrankově a na šance 2:2. Troufám si říci, že jsme měli menší územní převahu uprostřed hřiště, kdy naše záloha přehrávala tu domácí. V 30.minutě se poprvé měnilo skóre, kdy dlouhý křížný pas za obranu našel osamoceného Jakuba Šedivého, kterého atakoval mimo vápno domácí gólman. K jeho smůle se k míči nedostal a Jakub ho přeloboval hlavou. Vedení jsme se snažili do konce poločasu udržet a je nutné přiznat, že konec poločasu jsme se bránili. Několik rohových a přímých kopů jsme s těží ubránili. Druhý poločas domácí přidali na obrátkách, střídáním oživili střed hřiště a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel se ze zápasu začal stávat spíše boj s mnoha diskusemi. Ty většinou skončili žlutými kartami, kterých bylo jak do mariáše. V 52. minutě jsme po závaru v našem vápně nedůrazně odkopli míč, který se dostal před vápnem k domácímu záložníkovi, který přízemní střelou k tyči srovnal na 1:1. Bylo to zasloužené vyrovnání, které pramenilo z větší pohyblivosti domácích. Po vyrovnání byla vidět vyrovnaná hra s menším počtem šancí na obou stranách. Domácí hrozili ze standardních situací, kterých měli podstatně více než my, naopak my jsme hrozili hlavně po stranách hřiště. Bohužel vysocí domácí zadáci neměli problém s odvracením těchto centrů. V 69. minutě však zapomněli na zadní tyči po přímém kopu Jardy Ungera na Vendu Doležala, který z rohu malého vápna přehlavičkoval domácího gólmana a strhl vedení na naší stranu. Posledních 20 minutách vrhli domácí vše do útoku, ale naše obrana pracovala dobře a nepouštěla domácí do ložených šancí. S ubíhajícím časem rostly emoce na hřišti, tak na tribunách. To se projevilo na počtu žlutých karet, které byly udělovány spíše za kritiku rozhodčího, než za nějaké tvrdé zákroky. V 80. minutě obdržel druhou žlutou Krušina a šli jsme do 10. Tím jsme museli stáhnout hru na jednoho útočníka a proto se posledních 10 minut odehrálo spíše na naší polovině. V nastavení jsme mohli vidět i drobné potyčky, které hru spíše natahovali a tak jsme hubenou výhru uhájili. Celkově se jednalo o vyrovnané utkání, které se odehrálo i přes zvýšené emoce v duchu fair play. Nebylo vidět žádné zákeřné fauly a vysoký počet žlutých karet bylo spíše vizitkou rozhodčího. Troufám si konstatovat, že jsme si vypracovali o něco málo více šancí než domácí a proto jsme byli na konci utkání šťastnějším týmem.