TJ Svídnice — Tatran Hrochův Týnec

Do Svídnice jsme zajížděli s menším počtem hráčů z důvodu nemocí a ČK. Přivítalo nás ne úplně fotbalové hřiště, ale podmínky byly stejné pro oba mančafty. Začali jsme svižně a hned v první minutě měl 100% šanci Spilka, ale nevyužili jí. V 8.minutě se již dočkal, kdy nejprve trefil hlavou tyč a dorážka již skončila v síti. Asistenci si připsal centrující Kadeřábek. Ve 12. min přidal druhý gól Petrlík, který dorážel vyraženou střelu Spilky do odkryté branky. Rychlé vedení nás ukolébalo v domnění, že půjde vše samo. Domácí se však snažili útočit ze všech sil. Do pár šancí se také dostali, ale až v 21.minutě dorazil předchozí střelu, kterou náš gólman neudržel, domácí Kubašta. Domácí v tu chvíli možná pomýšleli na nějaké body a tak se vrhli do útočení. To se jim stalo osudným hned ve 39.minutě, kdy opět Petrlík usměrnil přihrávku Šedivého za záda domácího gólmana. A aby mohli domácí o přestávce o čem přemýšlet, tak poločasové skóre uzavřel hlavou Fabian po centru Ungera ml. V druhé polovině jsme již pod dojmem rozhodnutého zápasu nepředváděli žádný náročný fotbal a zápas se snažili spíše dohrát. Z toho pramenili pouze dva góly a to na každé straně po jednom. Nejprve Kadeřábek zvýšil na 5:1 po asistenci Spilky a na konečných 2:5 z pohledu domácích snížil po pěkné přímočaré akci opět domácí Kubašta. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené a jednoznačné. Pobavil mě příspěvek (zřejmě fanouška či hráče domácích), který na lidovkách prohlásil, že plichta byla blízko a scházelo jen kousek štěstí. Teď se pojďme dobře připravit na zápas podzimu, kdy k nám zajíždí jeden z favoritů soutěže, tým Slatiňan.