TJ Sokol Krouna — Tatran Hrochův Týnec

V pro nás v netradičním nedělním termínu jsme zajížděli na hřiště Krouny. Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý a již od začátku nám to domácí dávali najevo. Jejich rychlost a odhodlání nám činilo nemalé problémy v rozehrávce a konstruktivní hře. První poločas byl vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Domácí ve svém vápně dominovali svou výškovou převahou a tak naše akce po stranách končily velice brzo. Jediný gól prvního poločasu zaznamenali domácí po špatné malé domů Polnického, který nebyl evidentně ve své kůži. O přestávce jsme si v kabině vše vyříkali a nastoupili do druhého poločasu s touhou něco udělat s výsledkem. Touha byla vidět i na hráčích, kdy se snažili překonat domácí obranu. Poprvé se to povedlo až v 70.minutě, kdy po samostatné akci Doležala, zapadla nepříliš prudká střela přesně k tyči. Asistenci zaznamenal Jára Unger. Vyrovnání nám nestačilo a hnali jsme se opět dopředu. V 81.minutě jsme šli opět sami na gólmana, ale střelec byl "sestřelen" ramenem domácím obráncem uprostřed velkého vápna. Bohužel k naší nevoli rozhodčí penaltu neodpískal. Naše protesty byly marné a hlavně díky ním se z proti akce řítil na branku domácí borec, který byl faulován Kouckým. Opět k našemu údivu vytáhl rozhodčí červenou kartu, která byla podle nás dost přísná. I v deseti jsme chtěli vyhrát a tak jsme se dál pokoušeli. V 85.min byl po faulu na našeho hráče nařízen přímý kop. Míč si postavil Spilka. Zahrání přímého kopu se mu povedlo náramně a vedli jsme 2:1. Ke konci utkání měli domácí šanci na vyrovnání, ale bravurním zákrokem nás zachránil brankář Dubský. Musím pochválit všechny hráče za bojovnost a přístup k utkání. Nejen sami sobě dokázali, že lze správným přístupem dosáhnout úspěchu.