Tatran Hrochův Týnec — FK Heřmanův Městec „B“

Do předposledního domácího utkání podzimu jsme vstupovali s ambicemi plně bodovat a uhájit první pozici po tomto kole. Hosté s Heřmanova Městce se však prezentovali pozornou, dobře organizovanou obranou. První poločas se hrálo spíše od vápna k vápnu bez větších gólových akcí. Kombinace na naší straně vázla a dost často jsme ztráceli zbytečné míče. Stejně tak jsme kazili finální přihrávky. Hosté hráli vzadu v jedné lajně, kde "číhalo" našich 5 útočících hráčů, ke kterým se přihrávka nedostala nebo míč sebral gólman. Za zmínku stojí akce Petrlíka, který centroval do malého vápna, ale Doležal hlavou na balón nedosáhl. Chvíli po té (18.min) po stejné ose, Petrlík centroval a Doležal přiťukl v malém vápně míč Spilkovi, který otevřel skóre. Soupeř zbraně nebalil a občas zahrozil ze standardních situací, kdy se snažil využít zmatků v našem vápně. Po jedné takové akci rozhodčí odpískal pokutový kop za nedovolené hraní vysokou nohou. Hostující hráč penaltu z přehledem proměnil a bylo srovnáno. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V druhém poločase se obraz hry nezměnil, opět hra vykazovala spoustu nepřesností a málo vyložených šancí. Pokud jsme si je již vytvořili, tak jsme je neproměnili. Až v 77.min z dálky vystřelil Polnický a míč zapadl přesně do šibenice branky hostů. V tu chvíli se zdálo, že bychom mohli hubený náskok udržet nebo dokonce navýšit, ale hosté se nevzdávali bez boje a vrhli síly do útoku. Bohužel chvíli na to, v 85.min se nepodařilo po závaru v našem vápně, odkopnout Krušinou míč do bezpečí a hosté díky tomu vybojovali roh. Bohužel po rohu se nechal Polnický předskočit útočícím hráčem a vybíhající gólman již nestihl zasáhnout. Hosté tím vyrovnali na konečných 2:2. Herně průměrné, opticky vyrovnané utkání nakonec skončilo asi spravedlivě, přestože nás ztráta 2 bodů trochu mrzí.