TJ Sokol Svratouch — Tatran Hrochův Týnec

Do Svratouchu jsme jeli s respektem. tento tým se drží již léta v popředí Okresního přeboru. Věděli jsme, že zápas nebude jednoduchý, čemuž nasvědčoval i podmáčený terén. Do zápasu jsme šli s taktikou bránit a vyrážet do protiútoku. Jak jsme čekali, tak domácí hráli jednoduše nakopávanými balony. Bohužel pro nás, většina domácích hráčů měla výraznou výškovou převahu (někdy o hlavu a více). To nám činilo nemalé problémy a hned v úvodu utkání domácí nastřelili dvakrát tyč a jednou břevno. Bohužel terén nám nedovolil hrát kombinační fotbal po zemi, protože voda dost často míč zastavila. To však neplatilo pro kolmici Spilky, který našel nabíhajícího Doležala a ten nedal domácímu gólmanovi šanci. Další úder s protiútoku jsme zasadili domácím ve 20. min kdy nezaváhal Šedivý a zvýšil na 2:0 z našeho pohledu. Takto skončil první poločas, kdy měli více ze hry domácí, ale my jsme skórovali. Musíme pochválit i naší posilu v brance. Honza zabránil několika vyloženým šancím domácích. Do druhého poločasu domácí vlétli s cílem výsledek korigovat. To se jim povedlo v 58.min. V té době jsme čelili poměrně velkému tlaku domácích. Pak přišla 73.min kdy po dlouhém výkopu našeho gólmana skóroval Červený. Toto vedení nám dávalo velkou šanci na 3 body. Bohužel pro nás přišla 83.min kdy po nedorozumění a zaváhání gólmana domácí snížili. Po této brance domácím jakoby narostli křídla a my jsme nedokázali takticky ani fotbalově čelit jejich tlaku, který přicházel hlavně vzduchem. K naší smůle se domácím podařilo srovnat a dokonce v nastavení přidat vítěznou branku (dle nás z ofsajdu). Byla to velká škoda ztratit dobře rozjetý zápas, ale musím všechny hráče (kteří do Svratouchu přijeli - bohužel někteří nepřijeli a ani nedali vědět) pochválit za bojovnost. Pokud zamakáme i na taktice, třeba to příště vyjde. Vzpomeňte na Rváčov, kde jsme v nastavení rozhodli zase my. Nyní se těšíme na poslední zápas doma a závěr podzimní části.