FK Heřmanův Městec „B“ — Tatran Hrochův Týnec

Po delší koronavirové odmlce jsme sehráli mistrovské utkání. V rámci 1.kola nové sezóny jsme zajeli do Heřmanova Městce, kde jsme se utkali s místní rezervou. Ambiciózní domácí, kteří nastoupili s několika mladíky nás na začátku v nepříjemně parném počasí proháněli a to hlavně po krajích. Naši beci nestíhali a tak jejich centry byly nebezpečné a vedli dokonce k několika tutovým koncovkám. Štěstí však stálo při nás a změna skóre z toho nebyla. Postupně jsme vyrovnali hru a v druhé polovině prvního poločasu jsme si také vytvořili několik příležitostí. Ujala se až ta v 37.minutě, kdy dlouhý pas na okraj velkého vápna doběhl Jakub Šedivý a přihrál před branku. Po odraze se dostal k míči Martin Friček a zkušeně zavěsil do odkryté poloviny branky. Stejný hráč měl ještě další šance do přestávky, ale vsítit se mu nepodařilo. Minimálně neproměněného samostatného nájezdu na brankáře domácích litoval. Po změně stran prvních 10 minut domácí vrhli vše do útoku, ale srovnat se jim nepodařilo. Úvodnímu tlaku jsme odolali a od 55.minuty jsme na hřišti dominovali spíše my. Převahu jsme potvrdili dalšími góly a to v 62.minutě, kdy se na hranici velkého vápna nejlépe zorientoval Adam Bureš a chytrou technickou střelou ke vzdálené tyči zvýšil na 2:0. Šest minut poté jsme zahrávali z hranice cca 25m přímý kop Milanem Krušinou. Jeho chytrá střela podél zdi na bližší tyč domácího gólmana zaskočila a bylo to 3:0. Utkání jsme do konce již kontrolovali a domácí k ničemu vážnému nepustili. Myslím, že první mistrovské utkání po dlouhé době a v nefotbalovém počasí nemělo špatnou úroveň, i když zlepšovat je pořád co. Utkání nakonec rozhodla zkušenost některých našich hráčů, kteří se chytrostí dokázali prosadit na rozdíl od běhavých a bojovných mladíků domácích. Příští týden přivítáme doma v derby sousedy z Chroustovic. Přijďte nás povzbudit.