Tatran Hrochův Týnec — SK Chroustovice

První domácí mistrovské utkání po dlouhé pauze přilákalo mnoho diváků a na stadionu Tatranu se sešlo téměř 150 domácích a hostujících příznivců. Hosté dorazili v dost obměněné sestavě oproti loňské sezoně, přičemž se v jejich dresu objevilo několik bývalých hráčů sousedních Bořic. Začátek utkání probíhal dle našich představ. Ihned v úvodních minutách jsme si vytvořili několik slibných šancí z nichž jsme jednu ve 3.minutě využili. Po rychlém brejku po pravé straně našel Venda Doležal před brankou Radka Havlíčka, který se nemýlil. Náš úvodní tlak přinesl další šance. Ve 13.minutě se k odraženému míči dostal Venda Doležal a technickou umístěnou střelou k pravé tyči z hranice vápna zařídil naše vedení 2:0. Hosté se k naší brance dostávali v prvním poločase sporadicky a téměř našeho gólmana neohrozili. Za zmínku stojí samostatný nájezd z levé strany, který bravurně zlikvidoval gólman Adam Popelka. Za stavu 2:0 to byl velice důležitý zákrok. Následně v 19.minutě šel sám na branku Radek Havlíček, ale jak bývá jeho tradicí, tak neproměnil, gólman jeho pokus vyrazil. Odražený míč však do odkryté branky poslal Jirka Petrlík, který nám přišel po dlouhé době pomoci, abychom dali do kupy 11 hráčů. Do konce prvního poločasu se skóre již nezměnilo, přestože jsme měli několik šancí své vedení navýšit. Po přestávce bylo vidět, že tempo hry uvadá a tak i soupeř občas zahrozil z ojedinělé šance. Pokud se však dostal na dostřel branky, podržel nás opět náš gólman, který vytěsnil další střelu při samostatném úniku hostujícího útočníka. V 72.minutě jsme po krásné kombinaci a finální přihrávce Adama Bureše zvýšili na konečných 4:0 Jirkou Petrlíkem, který se v situaci 1 na 1 nemýlil. Poslední část zápasu se nesla v duchu "najdi" zdravého náhradníka, který by vystřídal některé borce na place, kteří měli zdravotní problémy (zranění, křeče apod.) Takže nakonec šel do dresu i trenér Jarda Unger. Ke konci utkání hosté kopali penaltu za zbytečný faul (diváci jej vyhecovali) Jirky Trávníčka, který nekompromisně sestřelil tělem útočníka hostů. Exekutor však trefil pouze brankovou konstrukci. Naše výhra byla zasloužená, mohla by být i vyšší, kdybychom lépe řešili finální situace.