SK Tuněchody — Tatran Hrochův Týnec

Do Tuněchod jsme odjížděli s mírnými obavy způsobené předpokládanými absencemi a z důvodu zvýšené motivace domácích. První poločas ukázal, že obavy byly zbytečné. Bohužel po zbytečné osobní chybě se domácí ujali v 10.minutě vedení, kdy do prázdné branky uklízel Šilhánek. Chyba byla zbytečná, ale vůbec nevyplynula z žádného tlaku domácích, naopak spíše se hrálo na naší útočné polovině. Z toho jsme vytěžili otočení výsledku, kdy Fabián po excelentních finálních přihrávkách utekl po pravé straně a přesnou střelou ke vzdálenější tyči nedal domácímu gólmanovi šanci. Ihned poté ho v 33. minutě napodobil Polnický. Vedení 3:1 jsme uhájili do poločasu. Moc dobře jsme věděli, že domácí "mladší" sestava druhý poločas bude nepříjemná, tak jsme naordinovali spíše taktickou hru zezadu. Domácí dle předpokladů získávali od 55.minuty převahu. Začali jsme kazit přihrávky, přestali se aktivně pohybovat. Na neštěstí pro nás zahrávali v 60.minutě domácí pokutový kop po faulu Nevečeřala, který proměnili. Jak už bývá zvykem, tak posledních 30 minut jsme byli méně aktivní a soupeř nás pohybem celkem hravě přehrával. Najednou jsme měli strach hrát a z toho pramenila spousta chyb, čehož využili domácí v 64.minutě ke srovnání skóre. Přiznám se, že v tuto chvíli jsme měl obavy, že opravdu odjedeme s prázdnou. Je pravdou, že i domácí ke konci již neměli sil na rozdávání a dokonce jsme zahrozili z pár brejků. Domácí asistent nás však utvrdil co je III.třída a praporek vždy zafungoval. Myslím, že i přes náskok 3:1, můžeme být s bodem nakonec spokojeni. Mohlo to dopadnout na obě strany, když si vzpomenu, jak domácí 2x přestřelili branku z malého vápna. Remíza asi spravedlivá. Doufám, že nás to naladilo na příští domácí derby s Bořicemi. Trenér